Rahvusvaheline sümpoosion: „Naised igast ilmakaarest“
14.- 16. märts, 2019 
Tallinn, Eesti

 

2019. aasta märtsis toimub Eesti pealinnas, Tallinnas sümpoosion, mis toob kokku naised erinevatest maailmajagudest, et leida ühisosa naistele oluliste teemade käsitlemisel. Sündmuse eesmärk on jõuda uute loovate lahendusteni, mis aitaks naistel üle saada isikliku potentsiaali realiseerimise ees olevatest sisemistest ja välistest takistustest.

Sümpoosioni korraldajate missioon on esile tõsta ja tugevdada naiste mõjukust ettevõtluses, riigisektoris ning ühiskonnas laiemalt. Soov on edendada kultuuridevahelist mõistmist ja tolerantsust, tuues kokku ühtviisi tegusaid, ent väga erineva taustaga naisi. Ühinema on oodatud naised, kes soovivad luua uusi kontakte, saada teadmisi ning inspiratsiooni üksteiselt – naistelt väga erinevatest tegevusvaldkondadest ja väga erinevatest riikidest.

Eesmärk on koondada kolmeks päevaks Tallinnasse silmapaistvate naiste tarkus, kogemused ja energia, et arutleda, kuidas julgustada naisi oma unistusi ellu viima ja ühiskondi paremaks muutma. Tegemist on apoliitilise sündmusega.

Tallinnasse saabumine 14. märts 2019. Osavõtjate kohtumine korraldajatega kl 20 Hotel Hilton Park Lobby’s. Tervitussõnad korraldajatelt!

Sümpoosioni põhipäev on 15. märts 2019, kus võtavad sõna naised ja mehed Eestist Bahreinini. Lisaks ettekannetele ja paneeldiskussioonidele, on võimalik tutvuda Bahreini kultuuri väljapanekutega. Paneelidevahelised pausid ja õhtul järgnev gala-õhtusöök, on ideaalne aeg uute sisukate tutvuste sõlmimiseks.

16.märts 2019 töötoad ja eksklusiivne ekskursioon vanalinnas

Sümpoosion 15.märtsil jaguneb kolme teemaplokki, milles esinejate sõnavõtud vahelduvad paneeldiskussioonidega. Sümpoosioni töökeel on eesti keel ja inglise keel.

Teemaplokid on: 


Naised erinevates usundites

Arutletakse, kuidas erinevad usundid mõjutavad naiste rolli ühiskonnas, millised on kultuuride vahelised eelarvamused ning kuidas neid lõhkudes saaksid naised paremini piiride ülest koostööd teha. Arutelu juhatab sisse hr Tõnis Kark ettekandega “Naised läbi kolme usundi”. 
Paneeldiskussioonis osalevad naised Bahreinist ja Eestist.

Naise elu kriisid ja naise elu kriisikolletes

Naiste elukaare loomulikest kriisidest ja välisest keskkonnast tulenevatest kriisidest ning nende kriiside koosmõjust räägib oma ettekandes Eluliin MTÜ juhatuse liige psühhoterapeut Eda Mölder. Paneeldiskussioonis osalevad eksperdid ja ametnikud Bahreinist, Rootsist, Soomest, Eestist.

Naised ärimaailmas ettevõtjate ja tippjuhtidena

EENA (Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon) presidendi  ja  EBS (Estonia Business School) juhtiva õppejõu Ester Eomoisi juhitavas teemaplokis saavad sõna naisettevõtjad ja -tippjuhid Eestist ja Bahreinist. Tutvustatakse naisjuhtide ja ettevõtjate uuringut ning arutletakse, kuidas naised end äris ja innovatsioonis paremini realiseerida saaksid.
Peaettekandja Ruth Oltjer, Chemi-Pharm AS asutaja ja juhatuse esinaine, Tartu Ülikooli esinaine. 

Sümpoosioni võtab kokku rahvusvaheliselt tunnustatud innovaator, klaasi-, valgus- ja multimeedia kunstnik Mery Crystal Ra “perfomance”.

Sümpoosioni päeva lõpetab 3-käiguline heategevuslik gala-õhtusöök. 
Õhtusööki kaunistavad muusikalised tervitused Bahreinist ja Eestist.

 

Toimumiskoht: Hilton Tallinn Park

http://www3.hilton.com/en/hotels/estonia/hilton-tallinn-park-TLLHIHI/index.html

 

Sümpoosioni korraldavad:

IWA (International Women’s Assistance in Estonia), MTÜ Eluliin
IPA Estonia (International Police Association Estonian section)
Luxton Invest OÜ

 

 

 

 

Estonian sectionEluliinLuxtonlife